# Komunikacja w zespole rozproszonym

Skuteczna komunikacja w zespole, który znajduje się w jednym miejscu, w ramach jednej firmy jest o wiele łatwiejsza niż komunikacja w zespole rozproszonym. Praca w zespole rozproszonym ma jednak wiele zalet, które, w zależności od rodzaju projektu, mogą w rezultacie zagwarantować większy sukces.

# Czym jest i na jakich zasadach działa zespół rozproszony?

Zespół rozproszony to grupa osób, które pracują nad jednym projektem, ale z różnych miejsc – miast lub nawet krajów. Zespół może tworzyć wielu indywidualnych freelancerów lub może to być kilka – dwie, trzy firmy – lub oddziały tej samej firmy znajdujące się w różnych lokalizacjach. Zespół rozproszony, jak każdy inny zespół zadaniowy, musi mieć swojego lidera. Na jego barkach jest ustalenie zasad komunikacji w zespole rozproszonym, wybranie najlepszego możliwego kanału komunikacyjnego i określenie ram czasowych, w zależności od czasu trwania projektu. Na chwilę obecną do komunikacji w zespole rozproszonym najlepiej sprawdzają się komunikatory online – Skype, Lync oraz Google Hangout. W przypadku zespołu międzynarodowego najczęściej wybieranym językiem do komunikacji jest język angielski. Doświadczenie pokazuje, że najlepsza komunikacja w języku angielskim jest wtedy, gdy dla wszystkich członków zespołu jest to drugi, nieojczysty język.

# Dyspozycja zadań w zespole rozproszonym

Jako firma szkoleniowa, możemy dobrać, w zależności od potrzeb i rodzaju projektu, konkretne narzędzia, które pomogą w przydzielaniu zadań członkom zespołu. Program umożliwia monitorowanie postępów w realizacji projektu. Dzięki nadanej strukturze i przejrzystości projektu, łatwiej działającym w rozproszeniu pracownikom pracować na wspólnych sukces.

# Nasze dane kontaktowe:

ul. Macewicza 9, 60-461 Poznań

NIP 781-16-86-578

nr rachunku bankowego:

67 1140 2004 0000 3502 7613 7445

Zadzwoń do nas! # 660 429 108

lub wyślij wiadomość na: kontakt@pin-point.pl

# Mapa dojazdu:

# Inne usługi: