# Komunikacja w IT i projektach informatycznych

Zgodnie z panującymi stereotypami, osoby pracujące w IT to głównie zamknięci w sobie introwertycy skupieni wyłącznie na wielogodzinnym kodowaniu. Osoby, które rzeczywiście działają w tej branży doskonale wiedzą, że komunikacja w IT wcale tak nie wygląda – każdy zespół to szeroki wachlarz odmiennych charakterów i stylów bycia. Ta różnorodność sprawia, że team nabiera kolorów, ale może też powodować nieporozumienia we wzajemnym przekazywaniu ważnych treści. Dobra komunikacja w projektach informatycznych ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia, dlatego PinPoint proponuje swoim Klientom wsparcie w tym zakresie. Zapraszamy na szkolenia pozwalające na podniesienie efektywności komunikacji w projekcie. Organizujemy też spotkania z pracownikami i pomagamy planować oraz wprowadzać nowe, ulepszone strategie komunikacji w przedsiębiorstwach.

# Dobra komunikacja w IT oznacza większą wydajność i lepsze efekty pracy

Branża IT jest wysoce merytoryczna – o podjęciu współpracy czy delegowaniu zadań decydują przede wszystkim kwalifikacje i doświadczenie. Mimo tego, nawet w IT, zagadnienia takie jak zarządzanie zmianą czy komunikacja pomiędzy pracownikami, mają ogromny wpływ na jakość wykonywanej pracy i wydajność zespołu. Ostatecznie każdy team tworzą ludzie, a na każdy projekt składa się wysiłek wielu osób. To w jaki sposób wygląda komunikacja w projektach informatycznych oraz płynność i skuteczność mechanizmów związanych z przekazywaniem informacji, ma istotny wpływ na wyniki osiągane przez firmę.

# Naturalna komunikacja motywuje do wspólnego działania

PinPoint wspiera przedsiębiorstwa w tworzeniu narzędzi i warunków do komunikacji w IT. Pomagamy liderom zespołów w skutecznym rozwiązywaniu problemów, ograniczenia ryzyka wystąpienia konfliktów, zarządzaniu zmianą, komunikacji motywującej i budowaniu modeli porozumiewania się, które każdy członek zespołu sam chętnie wykorzysta. Wierzymy, że dobra komunikacja w projekcie musi być naturalna i niewymuszona. Pomagamy firmom budować modele porozumiewania się, które nie tylko wspomagają proces przekazywania informacji, ale też wzmacniają zaangażowanie pracowników i podnoszą ich motywację do działania na korzyść przedsiębiorstwa.

# Nasze dane kontaktowe:

ul. Macewicza 9, 60-461 Poznań

NIP 781-16-86-578

nr rachunku bankowego:

67 1140 2004 0000 3502 7613 7445

Zadzwoń do nas! # 660 429 108

lub wyślij wiadomość na: kontakt@pin-point.pl

# Mapa dojazdu:

# Inne usługi: